Кина 500T / 24ч пченично брашно фреза Производители и добавувачи | Hongdefa

HONGDEFA MILL

Since 1982 Branch office in Zambia Uganda Ethiopia

500T / 24ч пченично брашно фреза

Краток опис:

500T / 24ч пченично брашно мелница со напредна технологија поддршка и кориснички design.Different видови на брашно од пченица за различни видови на храна.


детали за производот

Тагови производ

различни производи

120t-пченица machine003

120t-пченица machine04

120t-пченица machine05

Кондиторски Брашно:  Користете го за торта & Cookie - Macaroni- месен Набавка - кондиторски -Biscuit

120t-пченица machine06

Star Брашно Одделение 1: Користете ги за висок квалитет на леб.

120t-пченица machine07

Star Брашно Степен 2: Се користи за печење колачи.

120t-пченица machine08

Нормално Брашно: Користете го за печење локалните леб.

120t-пченица machine09

Бран: Користете го за животинска храна.

Карактеристики на брашно од пченица millig машина:

1. Клуч на проектот.

2. Напредно технологија поддршка и кориснички дизајн.

3. Темелно занаети и рационална распределба.

4. Ниска потрошувачка на енергија.

5. совршена по продажбата на услугата.

6. Две години гаранција.

Вовед

1. Внесете пченица -wheat cleaner- пченица влага dampener-ролери мелница-plansifter-добар квалитет на брашно -packing.

2. Системот за контрола: контрола на контролниот панел или контрола на Саладин.

3. Спојување во делот мелење е од нерѓосувачки челик.

4. Автоматски-ролери мелница и plansifter.

5. Европска Состојба dampener.

Воведување на секоја функција на мелење машина

По завршувањето на чистењето, пченица паѓа во мелење машина. Во прво време, екстракт многу од нула, честички и Dunst со добар квалитет од пченица, ги оценува во согласност со големината на честички и квалитет, тогаш се вливаат во прочистува. Во исто време, системот за нула посебен трупот и ендосперм. Тоа може да се добие чиста честички и Dunst, а потоа направи во врвот одделение брашно од страна на системот за намалување. За честички sencond одделение и ендосперм волја мелница од страна на релевантните систем за намалување да се добие брашно, трици. Протокот на мелење може да се подели на различни систем, тоа е пауза систем, гребење систем, прочистувач систем, намалување, транспорт систем за воздушна и пакување систем. Воведувањето како подолу:

1. Пауза систем: Функцијата на првиот систем пауза е да се одвои пченицата и без да се пробие на трици. Кои одвај големите endosperms големина далеку од пченицата и на задниот систем за пауза за да се изгребе сите endosperms од трици.

2. Скреч систем: Функцијата на нула систем е да се одвои трици и ендосперм од системот за намалување. По ова ќе се добие добар квалитет ендосперм преку sifter. Системот на нула обработка на малата големина на материјал кој не се погодни за следната пауза и исто така не suitble за намалување на систем, бидејќи на ендосперм не е чиста.

3. прочистувач систем: Прочистувач функција е подигање на нула, честички, и тешко Dunst кој од пауза систем и нула систем да се трици, ендосперм со некои трици, и чиста ендосперм според квалитетот. Тоа може да ги споделите со само чиста ендосперм паѓа во системот за намалување за да се избегне трици расипа брашно, да се зголеми квалитетот на брашното.

4. Систем за намалување на: системот за намалување е да мелење на ендосперм која од пауза систем и прочистувач, како исти tiem да мелење на пченица лушпи и ембрионот во најмала рака. Системот за намалување adpot мазна ролери, може да го притиснете трици и ембрионот да се шушка како во исто време мелење на ендосперм во парична казна во прав. Бидејќи на различни големина меѓу пченицата лушпи, ендосперм и ембриони, преку ударната detacter, на ендосперм ќе мелат правилно, и лушпи пченицата и ембрионот ќе се направи шушка. По вовлекува, тоа може да се подели брашно од забраната и ембрионот.

5. Авионски превоз систем: Авионски превоз систем е вратоврска за мелење, просејување и помошникот машина. Авионски превоз систем може да им доставува електрична енергија со висок притисок вентилатор, преку цевки материјал и специјална опрема за мелење материјал ќе се испрати до sifter да се кваси, и classificating да се добие брашно.

6. Пакување систем: Функцијата за пакување систем е тежат, шиење.

систем Пакување: Пченично брашно пакување машина може пакување со различни видови на кеси, како 1kgs / 2kgs / 5kgs / 10kgs / 25kgs / 50kgs.

Функцијата на главната фреза

Мелница: Мелницата најважните една машина на целата обработка на линија, е главно за мелење. Да се ​​пробие на пченица и структура трици, и spearate пченица лушпа и ембрионот од ендосперм со брусење.

120t-пченица machine11
120t-пченица machine10
120t-пченица machine12

Влијае detacher: Големи кернели големина и Dunst од пауза систем, кога тоа е мелење, притиснат, ќе стане количина парчиња и пред-мелење ендосперм. Тоа може лесно да се мелење брашно по ударната detacher. Постојат два вида на ударната машина, mightly еден, и заедничка еден. На mightly еден се користи пред намалување на систем, и заеднички еден се користи во задниот систем за намалување.

120t-пченица machine13

1. рамка; 2. мотор; 3. надвор капак; 4. излез; 5. дискусно роторот; 6. статорот; 7. хранење.

Јаглерод челични столпчиња со површината nitriding, carburizing третман, за да се обезбеди добра отпорност на абење.

Напредни методи за обработка и разумни производствениот процес за да се обезбеди прецизност и квалитет на опремата.

Роторот помине балансирање калибрација висока прецизност, мазна и сигурна работа.

Прочистувач: Тоа може да се добие чиста ендосперм од вовлекува која е во зависност од авто-вибрации и силата на ветерот помал вентилатор е притисок.

120t-пченица machine15
120t-пченица machine14

1. исхрана; 2.inspection; 3.Absorb ветрот; 4.up-материјал кутија; 5.support; 6.down материјал излез; 7.up-материјал излез.

Срцето на системот за мелење.

Воздухот канал автоматски систем за чистење.

Единствен хранење прилагоди систем, precent блок и материјал ќе униформа.

120t-пченица машински-16

Plansifter: може да се класифицираат на материјалот што од пауза, намалување и нула системи и вовлекува брашно.

Материјал: висока цврстина легура на челик.

Нагоре и надолу sifter кругови со челик целокупната свиткување.

Системот за пренос на користење на пролетта сила компонента институции.

Сито рамки на дрво обложена со синтетичка смола, обликот не се промени.

Сите внатре ѕидови, како и вратите се предвидени со високо квалитетен изолација.

Вертикална и хоризонтална стегање систем.

Пакување и испорака:

Сите машини се погодни за поморски транспорт.

120t-пченица машински-17

  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ