Кина 150t / 24ч пченка брашно фреза Производители и добавувачи | Hongdefa

HONGDEFA MILL

Since 1982 Branch office in Zambia Uganda Ethiopia

150t / 24ч пченка брашно фреза

Краток опис:

различни производи Пченично брашно, пченка
пченка микроб
пченка трици
сточна храна брашно

детали за производот

Тагови производ

различни производи Пченично брашно, пченка
пченка микроб
пченка трици
сточна храна брашно

5t-пченка milling04
фреза пченка може да произведува различни видови на пченка јадење, брашно и пченка, храна за правење Африка главна храна.

5t-пченка milling05

Индекс за квалитет на производите

содржина на песок ≤0.02%
масти содржината ≤2.5%
содржини магнетни метални ≤0.003%
Содржината на влага ≤13.5-14.5% (врз основа на суровини пченка во согласност со националните стандарди за суровини за складирање жито)

Карактеристики на пченка мелење машина:

1. Клуч на проектот на пченка мелница машина.

2. Напредно технологија поддршка и кориснички дизајн.

3. Темелно занаети и рационална распределба.

4. Ниска потрошувачка на енергија.

5. совршена по продажбата на услугата.

6. Две години гаранција.

Технички проток:

5t-пченка milling06

 

Ова е комерцијален пченка брашно машина за обработка на мелење, Тоа вклучува четири чекори: чистење, пченка degerminating-мелење-пченка оброк пакување

1. Чистење систем: кога купување на пченка, нормално на пченка е многу валкани во земјите од Африка. Значи пред обработка, треба да се чистење first.In пченка има многу вид на нечистотија, како камен, железо, јаже, пластика итн Значи според ова ние ги користиме пченка тапан sifter / пченка почиста / пченка destoner итн машини за чистење на пченка.

2. Degerminating систем: По чистење на пченка, пред degerminating, прво треба влага на пченка и нека пченка спиење во канта за влага за 2-10 часа според различни барање, а потоа оди на degerminator на пченка, на degerminator да мелез на пченка кожата од пченка кернелот и отстрани микроб од својата празнина со минимално намалување на големината на скршени фрагменти.

3. Фрези систем: Процесот на производство на производи се состои од три основни под-процеси. Прво, физички одвојува од трите компоненти на пченка кернелот едни од други со малку, разредување или мешање како е можно. Второ, сорти и класифицира одделуваат честички во одредени групи и последниот, големини и го намалува честички на потребните грануларност. А потоа три компоненти се рекомбинираат како што е потребно во зависност од видот на готовиот производ е потребно. Целта на овој процес, тогаш, е да ја оддели трици и микроб од пченка кернели со минимум распаѓање или на ендосперм или обвивка трици / микроб. Чистата ендосперм потоа постепено да се намалува во големина за да се формира производи од различни granularity, кои се движат од релативно големи парчиња на SAMP на многу ликовни пченка брашно.

4. Пакување систем: пченка брашно пакување машина може пакување со различни видови на кеси, како 1кг / 2kg / 5кг / 10kg / 25kg / 50кг.

пакување:

Сите машини се погодни за поморски транспорт.

5t-пченка milling07


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ